Projekty i programy 2023/2024

Projekty i programy edukacyjne, w których bierzemy udział.

"Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,

nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z ludźmi,
patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat".

Robert Fulghum

Myślą przewodnią działań podejmowanych w naszym przedszkolu , jest dążenie do jak najwszechstronniejszego stymulowania aktywności poznawczej i twórczej dzieci, zwłaszcza poprzez działanie. Jako oddział przedszkolny bierzemy udział w wielu projektach starając się poszerzać zainteresowania dzieci.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to projekt czytelniczy, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach poprzez zabawę, działanie oraz zapoznanie z pięknymi tekstami literatury dziecięcej.

ZABAWA SZTUKĄ

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" nastawiony jest na naukę przez zabawę,
realizację założeń pedagogiki freblowskiej, ale przede wszystkim na łączenie świata sztuki z kompetencjami kluczowymi.

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA

Czyściochowa Akademia to bezpłatny program edukacyjny, skierowany do żłobków, przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych.  W atrakcyjny sposób pomaga kształtować dobre nawyki higieniczne u dzieci.

Z PLECAKIEM PRZEZ GMINĘ WILKÓW

Projekt własny, którego celem jest poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu (dostrzeganie piękna ojczystego miejsca)

oraz promocja własnego regionu i przedszkola.

MĄDRA SÓWKA UCZY PRZEDSZKOLAKI MATEMATYKI

Innowacja ma za zadanie przybliżać trudne zagadnienia matematyczne w zabawie, wspierać umiejętności logicznego myślenia dzieci. Jest skierowana głównie do  dzieci sześcioletnich, ale mogą w niej brać udział wszystkie dzieci, również te młodsze, uczęszczające do oddziału przedszkolnego w PSP w Bukowiu.