Jesteś tutaj:

Historia

Szkoła w Bukowiu istniała już w 1663 r. i składała się z dwóch klas oraz mieszkania dla nauczyciela. Do szkoły uczęszczało 69 uczniów. W 1845 r. szkoła została przeniesiona do innego budynku. W 1946 roku powstała polska szkoła podstawowa mieszcząca się w budynku starej poczty, a jej pierwszym kierownikiem był Jerzy Gawroński. Powstały wówczas 4 oddziały. Do szkoły uczęszczało 23 uczniów. Na początku roku szkolnego 1949/1950 do szkoły uczęszczało już 124 uczniów. W 1965 r. zostaje wybudowany nowy budynek szkolny, w którym mieści się obecnie szkoła. W 2001 roku szkołę rozbudowano i dobudowano salę gimnastyczną wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym. Szkoła Podstawowa w Bukowiu działała jako szkoła cztero-, sześcio-, siedmio-, a następnie ośmiooddziałowa, aż do roku 1999, kiedy to wprowadzono reformę oświaty i szkoły ośmioklasowe przekształciły się w sześcioklasowe. Po reformie w roku 2017 szkoła w Bukowiu znów działa jako szkoła ośmioklasowa z oddziałem przedszkolnym.
Po kierownikach i dyrektorach szkoły w Bukowiu: Jerzym Gawrońskim, Tadeuszu Lipińskim, Józefie Połomskim, Leonie Ptaku, Marii Noworyckiej, Tadeuszu Młynarskim, Waldemarze Kuligowskim funkcję dyrektora szkoły obecnie pełni Katarzyna Wypart.
Po reformie oświaty w 2017 roku sześcioklasowa dotąd szkoła zmieniła się w szkołę ośmioklasową. Zmieniono również obwody szkół. Do obwodu PSP w Bukowiu obecnie należą następujące wsie: Bukowie, Pielgrzymowice, Młokicie, Dębnik, Lubska oraz Pszeniczna. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu obecnie ma osiem klas i oddział przedszkolny,.