Jesteś tutaj:

e-mail: iod@pspbukowie.pl
tel.  535 030 316

bukowie.jpeg

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowiu w roku szkolnym 2023/2024 liczy 8 oddziałów klas I-VIII oraz 1 oddział przedszkolny mieszany (dzieci od 3 do 6 lat). W tym roku szkolnym do szkoły uczęszcza 77 uczniów, a do oddziału przedszkolnego 24, łącznie 101 uczniów pobiera naukę w PSP w Bukowiu. Dyrektorem szkoły jest Katarzyna Wypart, a kadra pedagogiczna składa się z 16 nauczycieli (łącznie z dyrektorem):

• edukacja wczesnoszkolna: Dagmara Margalska, Aleksandra Piekarek, Iwona Migdałek;
  • język polski - Anna Danielczyk;
  • matematyka, biblioteka szkolna - Joanna Wojciechowska;
  • język angielski [IV-VIII] - Marek Bińkowski;
  • język angielski [0-III], język niemiecki, geografia, doradztwo zawodowe, pomoc psychologiczno-pedagogiczna - Jolanta Hejna-Wawrów,
  • technika - Dagmara Margalska;
  • muzyka - Halina Skupińska;
  • plastyka, oddział przedszkolny - Andrzelika Jazłowiecka;
  • historia, wos, EDB - Katarzyna Wypart;
  • przyroda, nauczyciel wspomagający- Monika Poniewierska;
  • biologia, chemia, WDŻ - Katarzyna Knaś;
  • informatyka, fizyka - Kazimierz Bochenek;
  • wychowanie fizyczne, GKS - Arkadiusz Kacprzak;
  • religia - II+III, [IV-VI], pedagog szkolny, logopedia - Joanna Kapłon;
  • religia - [0-I], [VII-VIII] - Bożena Bieszczot;
  • pedagog specjalny - Iwona Migdałek;

Szkoła zatrudnia również: 1 sekretarz, 3 starsze woźne, 1 starszego rzemieślnika.

W oddziale przedszkolnym zatrudniona jest 1 nauczycielka wychowania przedszkolnego i 1 pomoc nauczyciela. Uczniowie klas IV-VI mają również możliwość nauki drugiego języka obcego, jest nim język niemiecki. W szkole prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne, emocjonalno-społeczne i inne o charakterze terapeutycznym dla zakwalifikowanych uczniów.

Świetlica szkolna działa codziennie rano od 7.00 do 7.30 oraz: poniedziałek, środa od godz. 11.10 do 15.10; wtorek: 11.40-15.10; czwartek, piątek od godz. 12.10 do 15.10. Szkoła dysponuje bardzo dobrze wyposażoną kuchnią i stołówką. Jednodaniowe obiady dowożone są do szkoły z ZSP w Idzikowicach. W szkole znajduje się biblioteka publiczna i szkolna, duża sala gimnastyczna, gabinet terapeutyczny oraz pracownia komputerowo-językowa, a wszystkie pracownie wyposażone są w tablice multimedialne. W tym roku szkolnym zakończyła się budowa kompleksu boisk wraz z placem zabaw dla najmłodszych dzieci.