Powrót do zajęć stacjonarnych

Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu

dnia 28 kwietnia 2021 r.

Szanowni Rodzice,  Drodzy Uczniowie

Zgodnie z komunikatem Rządu w dniu dzisiejszym, dotyczącym luzowania obostrzeń sanitarnych, wprowadza się od 04 maja br. naukę stacjonarną w szkołach w klasach I-III.

Jest to dla wszystkich bardzo dobra wiadomość ze zrozumiałych i oczywistych względów.

Pragnę jednak Państwa poinformować, iż z wcześniej założonego harmonogramu roku szkolnego, na podstawie obowiązującego prawa oświatowego, dwa dni z początku stycznia br. które miały być dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych, zostały przeniesione na 04 i 05 maja br. (wtorek i środa).

Oznacza to, że w tych dniach nastąpi długo wyczekiwany przez Uczniów i Rodziców wszystkich klas odpoczynek od zajęć edukacyjnych.

Zatem do zajęć stacjonarnych w szkole w klasach I - III wracamy od czwartku 06 maja br. natomiast klasy starsze niestety jeszcze do zajęć zdalnych, ale jak dobrze pójdzie, to zgodnie z zapowiedzią, od 17 maja br. klasy starsze wrócą do szkół w systemie hybrydowym (w najbliższym czasie zostaną podjęte odpowiednie ustalenia, o których poinformujemy Państwa), a od 29 maja br. w systemie w pełni stacjonarnym.

Oczywiście wszystkie informacje dostaną również Państwo od sychowawców swoich klas.

Życzę zatem Wszystkim Państwu, Uczniom jak i Kadrze Naszej Szkoły, dobrego odpoczynku i odprężenia od ciężkich codziennych zajęć oraz zdrowia i optymizmu na następne dni biegnące do zakończenia roku szkolnego.

Katarzyna Wypart – dyrektor szkoły