Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Opolu

Zoo, to takie miejsce, gdzie trzeba być co najmniej raz w roku. Nie dość, że to piękny park, po którym można spacerować godzinami oglądając egzotyczne zwierzęta, to na dodatek można świetnie bawić się na placu zabaw, w parku linowym czy zjeść lody o najróżniejszych smakach.             Tego właśnie doświadczyli uczniowie klasy I- III odwiedzając 17.06.2021r. Ogród Zoologiczny w Opolu. Z mapą ogrodu w ręce wyruszyliśmy ścieżkami odwiedzając kolejne zwierzęta, podziwiając ich dzikość i egzotykę. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w małpiarni i oglądania goryli nizinnych czy gibbonów. Następnie według ustalonej kolejności z ciekawością obserwowaliśmy różne gatunki zwierząt. Sporą uwagą cieszyły się bezkręgowce, a wśród nich pajęczaki. Oczywiście nie mogło zabraknąć przerwy na odpoczynek oraz na obiad. Pogoda bardzo nam dopisała, kondycja nas nie zawiodła, a dobre humory i entuzjazm nie opuszczały wszystkich do samego końca.

Na zakończenie obowiązkowa była wizyta w sklepiku z pamiątkami, gdzie dzieci wydały ostatnie  pieniądze. Po tak pełnym atrakcji dniu wszyscy zmęczeni udaliśmy się do autokaru, który z powrotem zabrał nas do domu.

Relacja: Dagmara Margalska i Iwona Migdałek